Strona główna » BLOG

BLOG

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Reset oraz wymiana absorberów tuszu w drukarkach Epson, Canon, Brother, HP...

30-06-2021Wyświetleń: 38
Eksploatacja drukarki atramentowej, przez większość użytkowników, rozumiana jest jako wymiana wkładów z tuszem lub uzupełnienie – dolanie - tuszu oraz dołożenie papieru. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, iż drukarka posiada także wkład pochłaniający zużyty tusz – INK ABSORBER potocznie zwany „pampersem”. Ten wkład, także podlega okresowej wymianie.
Przeczytaj całość

Blokada pojemników HP - Jak wyłączyć tę funkcję?

05-02-2021Wyświetleń: 427
Od dłuższego czasu firma HP wprowadziła dla swoich drukarek atramentowych blokadę kartridża atramentowego. Blokada ta w konsekwencji - jeżeli jest włączona - uniemożliwia stosowanie refabrykowanych i regenerowanych zamienników w swoich urządzaniach. Jest to bardzo kłopotliwa sytuacja dl użytkowników urządzeń tej firmy, chcących korzystać z alternatywnych zasobników z tuszem. Jeśli drukarka posiada owe zabezpieczenie aktywne i nie zostanie ono wyłączone oznacza to, że w praktyce  będziemy musieli używać  tylko tusze zainstalowane po raz pierwszy- czyli w tym przypadku tylko produkty Oryginalne.
Przeczytaj całość

Dlaczego drukarka Brother DCP-1510/DCP-1512 nie widzi nowego tonera?

05-02-2021Wyświetleń: 31
Częstym zjawiskiem podczas wymiany starego tonera na nowy (Tn1030/Tn1050) jest sytuacja gdy drukarka nie rozpoznaje dopiero co zainstalowanego kartridża. Mimo instalacji , na wyświetlaczu urządzenia wyświetla się komunikat "WYMIEŃ TONER". Bynajmniej nie oznacza to, iż zakupiony toner/zamiennik jest uszkodzony, pusty bądź zostaliśmy oszukani przez nieuczciwego sprzedawcę. Bardzo częstą przyczyną jest fakt wymieniany tonera na WYŁĄCZONYM urządzeniu, lub gdy zbyt szybko po wymianie toneru wyłączymy drukarkę. Nie ma tutaj znaczenia czy instalujemy zamiennik czy też produkt oryginalny.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej