toner
DLACZEGO DRUKARKA BROTHER DCP-1510/DCP-1512 NIE WIDZI NOWEGO TONERA?
26 kwietnia 2018
Gdzie oddać zużyty toner?
3 września 2018

Ważnym elementem podczas podjęcia decyzji o zakupie nowej drukarki jest wielkość późniejszych kosztów eksploatacji urządzenia. Mało kto zdaje sobie sprawę, że często dochodzi do sytuacji w w której cena tonera do drukarki laserowej przekracza lub dorównuje kosztom nowej drukarki. Staje się to bardzo problematyczne gdyż  o ile pieniądze wydane na zakup samej drukarki są wydatkiem jednorazowym w przeciągu kilku lat, to już kolejne tonery trzeba kupować systematycznie.

Na rynku możemy znaleźć wiele modeli drukarek których zakup jest obarczony sporym ryzykiem tego, iż w przyszłości ich eksploatacja będzie bardzo droga i po prostu nieopłacalna.Przykładem takim jest wiele modeli drukarek marki Ricoh oraz Konica Minolta. Oryginalny toner czarny o niewielkiej wydajności może kosztować nawet 200-300zł natomiast w przypadku drukarek kolorowych cena może być jeszcze wyższa. Oczywiście możemy posiłkować się tonerami zamiennymi ale nawet w tym przypadku dobrej jakości zamiennik to wydatek rzędu 80 -120 zł.

Szukając taniej w eksploatacji drukarki monochromatycznej musimy wziąć pod uwagę na pewno  takich producentów jak HP, Samsung oraz Brother. Czarny toner do drukarki laserowej tych firm to wydatek rzędu 35-75zł ( dobrej jakości zamienniki).

Natomiast jeśli chodzi o druk laserowy w kolorze który nie uszczupli nadto naszej kieszeni wybór ogranicza się w zasadzie tylko do produktów marki HP. Kolorowy toner do drukarki laserowej tej firmy to zazwyczaj koszt w granicach 40-100zł/szt. Oczywiście wszystko zależy od jakości zamiennika oraz modelu drukarki który wcześniej nabędziemy.

Bardzo duży wpływ na późniejszy koszt tonerów do zakupionego urządzenia odgrywa więc marka produktu jaką nabędziemy a także fakt czy kupujemy produkt który jest nowość na rynku czy też urządzenie które jest już na nim oferowane przez  jakiś czas. W przypadku rynkowej nowości musimy liczyć się z tym, że przynajmniej przez jakiś czas będziemy skazani tylko na droższe produkty oryginalne. Jeśli natomiast kupimy model który jest już jakiś dłuższy czas na rynku możemy spodziewać się, że uda nam się nabyć tańsze odpowiedniki które nie będą odbiegały jakością od tonerów oryginalnych a będą od nich dużo tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *